Duben 2017

Všichni okolo

23. dubna 2017 v 18:15 | Dalekousebe |  Nově napsané
Krásné téma.
Já, ty, my, vy, oni i tamti. Všichni jsme hloupí. Někdo víc, jiný méně. Někdo je hloupější a jen to dobře maskuje. Někdo naopak není hloupí, jen se mu nechce s náma ztrácet čas, a samozřejmě tisíckrát řečené...nejhloupější je ten kdo si myslí, že hloupí jsou jen ti okolo.
Pro mě jsou ale hloupí ti, co hned kritizují, vynášejí zavěry po 5 minutách známosti....a zrovna včera se mi to stalo. Sedím na baru a v klidu popijím drink. Oslovil mě muž....ahoj, my se známe, já jsem ten a ten. ....a já na něj: Promiň moc se omlouvám, já si tě nepamatuji....cca o 5 minut později mi povídá. Víš jsi krásná, chytrá atd....ale jsi strašně arogantní. Promiň to jsem ti musel upřímě říct...
Pán rozesmál celý bar....jsem tam celkem často a chodím tam za letitou kamarádkou....
Ano, ten muž byl opravdu hloupí (podle mě)a tak mu říkám: Víš kdyby jsi mi to řekl za 5let až mě trochu poznáš, tak by mě to i stálo za zamyšlení, ale dnes jsi nás tím jen pobavil. Otočil se a odešel a zase jsem to já, kdo přemýšlí, jestli přece jen neměl trochu pravdu kdežto on šel spát s čistou hlavou.
A kdo je tady tedy ten hloupí???

sama sebe v tobě zabijím

23. dubna 2017 v 18:03 | dalekousebe |  Nově napsané
Tak a už je to zase tady. Zase jsem ztracená, padám dolů a není se o koho opřít.
Pořád dokola ta stejná chyba, stejný pocit - rozervané srdce. Jizva přes obě plíce. Nedýchám i když vidím, jak se mi zvedá hrudník. Nic nefunguje nic nepomáhá. Nic okolo není slyšet. Zase zůstala jen ta žaludeční nevolnost, divoké spaní a mokrý polštář... ten neustálý posit soli v ústech.
Někdy si už říkám, jestli je to vlastně normální. Proč pořád vyháním i když tolik miluji? Proč se raději nechávám převálcovat místo abych se bránila, křičela a hádala se. Všichni víme, že to není oázka. Všichni so mě znají to o mě vědí a já před tím i všechny okolo poctivě varuji, ale ten pocit provinění, ublížení je tady zase. Jen má je to vina. Zase jsem to projela, zase jsem ublížila, zase mám ten neustálý pocit soli v ústech.