Duben 2014

Jako každý druhý

15. dubna 2014 v 12:20 | dalekousebe |  Nově napsané
Tak toto téma je pecka. Jako by jste mi sáhli do duše. Zrovna včera jsem tak nazvala svého kamaráda. On je chytrý a asi i chytřejší než valná většina z nás, ale to jeho knihomolství, to je fakt otrava.
Pořád někoho, nebo něco cituje. Mluví jak kniha a snad se tak i chová. Nic neudělá spontánně. Na všechno má řád, metr a pravidlo. Máme ho rádi, ale toto je otravné až za hrob. Na každou vaší pochybnost má 1000 argumentů a dokud vás neukamenuje fakty a vy nesklopíte krovky tak vás nepustí. My co ho známe už to s ním umíme, ale chudáci nově příchozí. Dala bych takových deset k jednomu stolu a už by nikdy neodešli.

O hubnutí

15. dubna 2014 v 12:14 | dalekousebe |  Nově napsané

Tak tu máme zase všemi oblíbené roční období, á la panika - jak zhubnout do plavek.

Kdo nezačal doposud má poslední možnost, tedy pokud se z toho nechce v červnu zbláznit.

Opět jsem se zavrtala do rad z doby - slovy klasika " ušatých čepic" a přináším tak pár moudrých rad, které dokonce přežili i rok 1968. Knihy byli v této době už vydány po 10té i víceré a je tak jasné, že co se týče hubnutí, režim stál stranou stejně jako dnes. (Doktoři řvou na poplach, ale politici nás v tom nechávají vymáchat. No oni totiž zároveň tloustnou i peněženky farmaceutických firem, ale toto už přenechám k debatě mužům).

Takže je jasné, že všemocní všeználci byli, jsou a budou. Vynecháme řeči o tom, že do 50. let se všem hubnutí daří a až po té je potřeba přitvrdit. Já jsem tedy o nějaký ten pátek mladší, ale hubnu už tak od 25. let nepřetržitě a i přes to jde ručička(no mám tam čísla) stále nahoru.

Dobrá vsuvka a tu ocituji:

"Nic si z toho nedělejte. Ještě mnoho dalších let můžete upravovat tento nedostatek tím, že dobrou podprsenkou zvednete prsa, čimž pas za prsa zdánlivě ustoupí." Nic proti tomuto tvrzení v případě, že nějaká prsa máte.

O tom, že nám váha nestoupá jen tak ze vzduchu už jste také jistě slyšeli, a do řečí o štítné žláze a hormonech se raději pouštět nebudu. Ano. Ano, tloušťka je zaviněna dobrým jídlem a pitím. Mnoho cukru, moučníků a knedlíků. Tolik dobrého bůčku, másla a sádla atd.Bohužel, dnes už tloušťka není známkou blahobytu, ale nezřízeného přežírání a neschopností ovládat své chování. Tloušťka rovná se tedy nutkavé chování, tedy psych. porucha. Nevím jestli nám to v něčem pomůže, ale je dobré si to uvědomit. Všechny možné i nemožné zdravotní příznaky taky přeskočím a vrhnu se rovnou na ta moudra. No vlastně ještě jedna zásadní citace:

"Je tedy lépe otylosti předejít. Máme-li k ni sklon, začněte raději dříve než později něco proti tloušťce dělat."

No tak ten kdo dočetl až sem, tak asi nezačal (dříve než později), ale to nic, společně to zvládneme.Lekce 1

Správná výživaStejně jako dnes i tenkrát se báli napsat dieta, ale nic jiného to nebylo a není ani dnes a pro lidi jako já, kteří vydrží držet dietu tak max. 3 hodiny (v bdělém stavu), fakt problém. No vždyť se přece říká, že jíst by se mělo často max. jednou za 3 hodiny. Já vím. Po troškách. Co to jako je, ta troška?

Takže správná výživa, jak již víme stačí k tomu, aby předešla tloušťce a také aby ji zahnala. Člověk tedy tloustne z toho, co sní navíc a co tělo nestihne zužitkovat(spálit). Že nejvíce energie mají tuky, pak cukry a jediné čeho máme málo, ale má nejméně energie, jsou bílkoviny už asi také víme.

Tady trochu poupravím. Vzhledem k tomu, že tuk se musí přeměnit na cukr a pokud zbude, tak zase na tuk(tentokrát už ten podkožní) je doopravdy největší strašák cukr. Není tedy lhostejné čím se živíte. Pokud jste masař máte tedy vyhráno. Zaměřte se na libové a je hotovo.

No to já sice jsem, ale jsem taky na čokoládu, takže zase žádná výhra.Tedy HLADOVKA?

No to by jsme tomu dali. Zkusili jsme to všichni. Dva dny se to dá a pak sežereme "mrtvému oko" nebo jak se tomu lidově říká po novu "bílý sex". Nákup za 2 litry přes noc asi někdo odnesl, ale zvláštní, vše pečlivě vybalil a drzoun obaly nechal ve vašem koši.

Další důležitá citace:


" Hladovka postrádá biologickou hodnotu potravin." Tak tady už ani nevím, co k tomuto dodat.


Hladovku tedy ne. K tomu jak postupovat se však dostaneme až příště. Myslím na vás a nezapomeňte, že začít musíte hned.